تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تبلیغات


معرفی سیستم عامل ها و ویندوز 10 شرکت مایکروسافت

 

توجه توجه !!!!!

لینک های مفیدی در آخر وبلاگ است که به شما در مورد این مطلب کمک به سزایی می کند ، امیدوارم که مطالب برای شما مفید واقع شود 

 

مقدمه

به نام خداوند بخشنده مهربان . هدف ما از تشکیل این انجمن وبا موضوع معرفی ویندوز 10این بوده که شما را با تمام مواردی که باید قبل از نصب این سیستم عامل بدانید آشنا کنیم .

ما در این انجمن به مواردی مانند :

1-خوبی ها و بدی های ویندوز 10

2-آیا این سیستم عامل دارای امنیت است

3-این ویندوز چه تفاوتی با دیگر ویندوز ها دارد و دیگر موارد پرداخته ایم و قصد داریم که به صورت کامل شما را با این سیستم عامل جدید آشنا کنیم.

ما به علت این که شما به پاسخ تمامی سوالات خود برسید یک وبلاگ نیز تهیه کرده ایم و شما با مراجعه به این وبلاگ هم برای سولات خود پاسخی پیدا می کنید و هم با نهوه کار با ویندوز 10 آشنا می شوید و هم می توانید از آرشیو ما نرم افزار های مفید برای ویندوز را به همراه آموزش آنها دریافت نمایی که در سرعت کامپیوتر تاثیرات زیادی دارد .

ما در این انجمن سعی کرده ایم که آگاهی کامل را به شما بدهیم و شما را در لذت سرعت و زیبایی ویندوز 10 شریک کنیم .

آدرس وبلاگ ذکر شده : http://windows10iha.blogfa.com

 

چکیده

 

     در حال حاضر ما در عصر تکنولوژی به سر می بریم و اکثر کارهای روزانه خود را با وسایل الکترونیکی هوشمند انجام می دهیم ، یکی از ابزار های الکترونیکی هوشمند کامپیوتر ها و لب تاب ها هستند که بسیار گسترده و فراگیر شده اند و مورد استفاده اکثر عموم قرار گرفته اند .

ما در این انجمن علمی قصد داریم که به معرفی سیستم عامل جدید و پیشرفته ای که شرکت مایکروسافت ( Microsoft ) برای لب تاب ها و کامپیوتر ها طراحی نموده است بپردازیم و شما را با مزایا و کرایی این سیستم عامل هوشمند آشنا کنیم تا نقطه پیشرفتی برای همه ما در استفاده از وسایل هوشمند باشد و امیدواریم که بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما عزیزان ارائه دهیم تا در راه پیشرفت تکنولوژی و استفاده آن قرا ر گیریم و سهمی در انتشار تکنولوژی در بین هم میهنان خود داشته باشیم

 

 

فصل اول

 

ویندوز چیست و برای نصب ویندوز 10 چه سخت افزاری نیاز داریم ؟

 

ویندوز چیست؟

به بیانی ساده می توان گفت : کامپیوتر در حالت اولیه از سخت افزار شامل ، رم، مادربورد، هارد، کارت گرافیک، مانیتور، موس، کیبورد و ... تشکیل شده است . حال این سخت افزار به خودی خود برای ما هیچ گونه سودی ندارد و نمی تواند کارها و عملیات درخواستی ما را احرا کند. در نتیجه ما نیاز به رابطی داریم که زبان ما را برای سخت افزار کامپیوتر ترجمه کند و با استفاده از این سخت افزار اعمال درخواستی را انجام دهد و نتایج را به زبان ما به ما نشان دهد. برای این کار نیاز به ویندوز داریم، پس ویندوز یک رابط بین ما و سخت افزار کامپیوتر ایت و در عین حال مجری انجام کارها با همکاری سخت افزار است.

در هر صورت برای استفاده از کامپیوتر ناگزیر هستیم که ویندوز را روی سیستم خود داشته باشیم. البته ویندوز به خودی خود ابزار های کاربردی زیادی ندارد ولی بستر مناسبی برای نصب نرم افزار های فراوانی است که برای مقاصد مختلف ساخته شده اند. پس ما می توانیم با استفاده از ویندوز، نرم افزار های کاربردی که لازم داریم را روی سیستم نصب و از آنها استفاده کنیم. ویندوز انواع مختلفی دارد: ویندوز 98 ، ویندوز 2000 ، ویندوز xp ، ویندوز 7 و اخیرا هم که ویندوز 8 و 10 منتشر شده است.

ویندوزها ساخت شرکت مایکروسافت هستند و هر چه به جلو می رویم کارایی بهتر و کار با آنها آسان می شود و هوشمند شدن آنها یکی از مزایای ویندوز های جدید مثل 10 است  ولی نیاز به سخت افزار قوی تری دارد.

البته سیستم عامل های دیگری مانند لینوکس نیز می توانند کار ویندوز را انجام دهند.

البته نرم افزار های ساخته شده برای ویندوز در لینوکس کاربرد ندارند و باید نرم افزار های مخصوص لینوکس روی آن نصب شود.

 

برای نصب ویندوز 10 چه سخت افزاری لازم داریم ؟

 

     همیشه هنگام ارائه ویندوز مردم فکر می کنند که برای استفاده از نسل جدید ویندوز باید یک ارتقاع سیستم انجام دهند و این یعنی صرف یک هزینه و مقداری زمان ولی در اثر ویندوز های جدید فقط برای کوچ کردن از ویندوز XPبه ویندوز 7 باید یک ارتقا سیستم انجام می گرفت ، اما شاید سیستم شما برای نصب تمامی ویندوز ها آماده باشد .

هنگامی که ویندوز 7 به بازار آمد مردم برای استفاده از این ویندوز باید مقداری سیستم خود را اراقاع می دادند تا حداقل سیستم مورد نیاز برای کار با این ویندوز را داشته باشند و حداقل سیستم مورد نیاز برای این ویندوز به شرح زیر است :

 

پردازنده ( cpu ) : قابلیت ارائه دادن 1.4 گیگاهرتز به سیستم ( core1 1.4 )

 

 

رم ( ram ) : قابلیت اشتراک گذاشتن حداقل 1 گیگابایت حافظه موقت ( 1 GB ram )

 

گرافیک ( Graphic ) : قابلیت ارائه 256 مگابایت حافظه گرافیکی ( 256 mg Graphic )

 

هارد ( hard disk ) : قابلیت ارائه 20گیگابایت حافظه ( 20 GB hard disk )

 

 

 

شما اگر سیستمی با این سخت افزار داشته باشید می توانستید ویندوز محبوب 7 را نصب کنید ولی هنگامی که ویندوز 8 و سپس 8.1 به بازار آمد مردم فکر کردند که باید دوباره هزینه ای را صرف ارتقا سیستم کنند و همین باعث می شد که این ویندوز ها بین مردم رشد نکنند ولی بعد از این که شرکت مایکروسافت اعلام کرد که برای نصب ویندوز 8 و 8.1 لازم نیست کاربران ارتقا سیستم انجام بدهند و با همین مقدار سیستم مشخص برای ویندوز 7 می توانند از ویندوز هوشمند 8 و 8.1 استفاده کنند این ویندوز رشد کرد ولی به علت داشتن معایب و محیط کابری سخت و نا آشنا کاربران ترجیح دادند که از همان ویندوز 7 استفاده کنند .

چند وقت بعد خبر از کار کردن مایکروسافت بر روی ویندوز 9 آمد و گفتند که این ویندوز کامل تر و خیلی بهتر از ویندوز 8 و 8.1 است ولی این ویندوز در تاریخ مورد نظر ارائه نشد و حدود یک ماه بعد خبر آمد که ویندوز 9 ارائه نخواهد شد و به جای آن ویندوز هوشمند 10 به بازار می آید .

ویندوز 10 نیز مقداری دیر تر از زمان معین شده برای ارائه به بازار آمد و شرکت مایکروسافت اعلام کرد که این ویندوز هموشمند ، نسخه اصلی آن رایگان در دسترس کاربران قرار می گیرد و برای همین امر اعلامیه های شروع نصبی در ویندوز های 7 و 8 و 8.1 قرار گرفت که کاربران بتوانند از طریق اینترنت ویندوز هوشمند 10 را نصب کنند.

شرکت مایکروسافت هنگام ارائه ویندوز 10 دو خبر را ارائه کرد که یکی بعد و یکی خیلی خوب بود :

اولین خبر این بود که پشتیبانی از ویندوز xp برداشته می شود و دیگر آپدیتی برای نسخه های sp1 وsp2  برداشته می شود و این برای کاربران ویندوز xp خبر بدی بود زیرا امنیت آنها به خطر می افتاد و جالب تر از این موضوع سیستم بانک ها بود که در ایران در همگی بانک ها از ویندوز xp sp2 استفاده می شد و این یک نهدید برای سیستم های بانکی ایران بود ، برای همین کاربران و بانک های ایران مجبور یه تعویض ویندوز شدند .

خبر دوم این بود که برای استفاده از ویندوز 10 همان سیستمی که برای ویندوز 7 اعلام شده بود کافی است و کاربران بدون ارتقاء سیستم میتوانند از این ویندوز هوشمند استفاده کنند ، پس اگر در حال حاضر از ویندوز 7 استفاده می کنید می توانید که با خیال راحت از ویندوز هوشمند 10 نیز لذت ببرید .

 

فصل دوم

کدام ویندوز بهتر است ؟

 

؟

گاهی برای کاربران کامپیوتر این سوال پیش می آید که کدام ویندوز بهتر است .

جواب این است که همگی ویندوز ها در زمان خود بهترین بودند و همه نوعی تحول محسوب مب شدند ؛ تحول ویندوز ها از ارائه ویندوز xp شروع شد که اولین ویندوز دارای گرافیک مورد قبول و محیط کاربری آسان بود ولی با این که این ویندوز یک تحول در دنیای سیستم عامل ها بود ولی اشکالاتی داشت که همین اشکالات مثل نداشتن امنیت بالا باعث شد که ویندوز ویستا به وجود بیاید .

ویندوز ویستا دارای امنیت قابل قبول تری بود و گرافیک و محیط کاری بهتری داشت ولی بازم نقوصی که در آن بود مانند مقداری اشکال در دستور ریجستری باعث پدید آمدن ویندوز محبوب و گرافیکی 7 شد .

ویندوز 7 یک سیستم عامل عالی بود ، سیستم عاملی که کمی و کاستی ای نداشت ولی پس از مدتی مسئولان شرکت مایکروسافت به این فکر افتادند که اگر یک ویندوز هوشمند طراحی کنند می توانند سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار دهند و همین ایده باعث پدید آمدن ویندوز 8 شد ، ویندوز 8 ویندوز هوشمندی بود که برای اولین بار پا به ارثه گذاشت و سرعت و گرافیک را همراه با هوشمندی در اختیار کاربران قرار می داد ولی چون اولین ویندوز هوشمند بود مقداری اشکالات و نقایص داشت ، به عنوان مثال برای کسانی که در حوزه ساخت انیمیشن و تدوین فیلم فعالیت داشتند موتور گرافیکی مقداری مشکل ساز بود و مایکروسافت که آماده ارائه ویندوز جدیدی نبود آبدیتی برای به روز کردن و رفع مقداری از اشکالات ارائه کرد که تا حدود زیادی نقایص را برطرف کرد و کمکی به سر پا ماندن این ویندوز هوشمند شد .

 

 

ویندوز 8.1 که همان آبدیت ویندوز 8 است بسیاری از نقایص را بر طرف کرده بود ولی محیطی سنگین داشت ، برای مثال این ویندوز داری استارتی بود که کاربران هیچ آشنایی و شناختی درباره کار با این منو نداشتند و برای کاربران یک مشکل بود و وقت زیادی را برای عادت کردن باید می گذاشتند ، یا به عنوان نمونه خاموش کردن این ویندوز کاملا نا شناخته و سخت بود به طوری که گاهی کاربران نمی توانستند به صورت مستقیم ویندوز را خاموش کنند و این مشکل انقدر برای کاربران سنگین و مورد توجه بود که نرم افزار های کمکی مانند استارت 8 پدید آمدند که باعث طراحی استارت ویندوز 7 در این ویندوز هوشمند شدند .

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که می خواهد دومین ویندوز هوشمند خود یعنی ویندوز 9 را ارائه کند ولی همان طور که گفته شد این ویندوز ارائه نشد و جای خود را به آخرین ویندوز هوشمند یعنی ویندوز 10 داد .

ویندوز 10 به گفته شرکت مایکروسافت آخرین ویندوز ارائه شده توسط این شرکت است و فقط این شرکت از این به بعد این ویندوز را پشتیبانی و آبدیت می کند ، به طوری که امکان دارد روزی بلند شوید و ببینید که محیط ویندوز به طور کامل تغییر یافته و این اول برای امنیت بیشتر و در مرحله دوم برای قدرتمند کردن این ویندوز توسط این شرکت است و امیدواریم که این ویندوز بتواند تا سال های آینده خواسته های کاربران را برآورده کند و برترین سیستم عامل شود ، البته تا رسیدن به امنیت و قدرت سیستم عامل هایی مثل لینوکس راه درازی باقی مانده و شرکت مایکروسافت تازه در اواسط این راه است .

 

 

فصل سوم

مزایا و امکانات ویندوز 10

مزایا و امکانات ویندوز 10

شرکت مایکروسافت در زمان ارائه خود در سانفرانسیسکو چنان قدرت نمایی با ویندوز 10 نمود که گفته شده همین 10 قابلیت ویژه این ویندوز را به یکی از محبوب ترین ویندوز ها تبدیل می کند .

این ویژگی های خاص عبارت اند از :

 

منوی استارت جدید در ویندوز 10:

مایکروسافت بعد از بازخورد منفی از حذف منوی استارت در ویندوز 8، تصمیم به انتشار به‌روزرسانی جدیدی بانام 8.1 کرد که در آن دکمه‌ی استارت به‌جای خود بازگشت. ولی اکنون به نظر می‌رسد در ویندوز 10 منوی استارت شاهد تغییراتی از قبیل باز شدن منو به‌صورت سنتی باقابلیت پین کردن نرم‌افزارهایی مختلف حتی نرم‌افزارهایی که برای نسخه‌ی دسکتاپ طراحی نشده‌اند اشاره کرد.

 

همه‌چیز در قالب پنجره:

به نظر می‌رسد مایکروسافت در نسخه‌ی آتی ویندوز امکان اجرای نرم‌افزارهایی که با رابط کاربری لمسی سازگار هستند را نیز به محیط دسکتاپ بیاورد. در کنار این ویژگی اضافه شدن یا به‌نوعی بازگشت دکمه‌های بستن و کوچک کردن در گوشه‌ی پنجره‌های نرم‌افزارها می‌توان اشاره کرد.

 

چندین دستکتاپ یا همان صفحه‌ی کار در ویندوز 10:

امکان دارد صفحه‌ی اصلی کار شما در ویندوز بسیار شلوغ باشد و یا چندین نفر از یک سیستم استفاده نمایید و هر شخص خواهان قرار دادن نرم‌افزارهای دلخواه بر روی دسکتاپ باشد.در ویندوز 10 امکان استفاده از چندین دسکتاپ و قابلیت سوئیچ بین آن‌ها فراهم گردیده است.

 

جست‌وجوی سریع‌تر:

مایکروسافت قصد دارد  File Explorer ویندوز 10 را به‌نوعی هوشمند سازد تا پوشه‌هایی که شما بیشتر به آن‌ها سر می‌زنید را به خاطر سپرده تا در صورت جستجوی فایلی ، پوشه‌های پربازدید را در رأس جستجو قرار دهد.با این کار احتمال سریع‌تر پیدا شدن فایل نیز افزایش خواهد یافت.

 

کلید ها و میان‌برهای جدید:

یکی دیگر از ویژگی‌های اضافه‌شده به ویندوز 10 خط فرمان قابل‌برنامه‌ریزی است که فرد می‌تواند با برنامه‌ریزی آن به‌صورت شخصی یک میانبر برای اجرای هر فرمانی استفاده نماید.

 

 

قالب‌بندی بهتر صفحه:

ویندوز جدید این امکان را می‌دهد که به‌صورت هم‌زمان از 4 نرم‌افزار استفاده کنید و تمام آن‌ها را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.در این طرح جدید، صفحه به یک مربع تقسیم می‌شود. ویندوز جدید هم‌چنین نرم‌افزارهایی که به‌طور پنهان در حال فعالیت می‌باشند را به کاربر اطلاع می‌دهد و حتی به‌طور هوشمند پیشنهادهایی باکار در حال انجام کاربر برای استفاده از نرم‌افزارها و پر کردن فضای خالی صفحه ارائه می‌کند.

 

یک فروشگاه برای همه:

انتظار می‌رود در نسخه‌ی آتی یک استور یا فروشگاه برای دریافت نرم‌افزارها وجود داشته باشد که هم‌اکنون نیز این کار شروع‌ شده است.با این ویژگی نرم‌افزارهای طراحی‌شده قابلیت اجرا بر روی‌ گوشی و هم سیستم‌های رومیزی را خواهند داشت.

دراین‌بین اطلاعاتی از صفحه‌ی آگاه‌سازی‌ها و دستیار صوتی مایکروسافت قید نشده اما به‌طور یقین این دو ویژگی از قابلیت‌های ویندوز 10 خواهند بود. درهرصورت باید منتظر ماند تا مایکروسافت در آینده نسخه‌ی پیش‌نمایش را منتشر کند زیرا نسخه‌ی پیش‌نمایش بیشترین شباهت را به نسخه‌ی نهایی ویندوز خواهد داشت.

 

دوستدار باتری لب تاب ها و تبلت ها

ویندوز 10 یک ویندوز هوشمند است که دوستدار باتری است ، یعنی به بهترین نحو ممکن از باتری استفاده می کند و تا جایی که می شود در مصرف شارژ صرفه جویی می کند و همچنین شایان ذکر است که در این ویندوز حالت ذخیره باتری یا همان power server هوشمند تر و کارا تر شده است .

 

کوچک کردن فایل ها ( zipe ) :

ویندوز 10 برای اینکه سرعت و قدرت و همچنین فضای بیشتری را از هارد برای استفاده خالی نگه دارد فایل هایی را که در حال استفاده از سیستم استفاده نمی شوند را به صورت فایل فشرده در می آورد همین امر در کارایی بهتر سیستم خیلی تاثیر دارد .

 

 

فصل چهارم

آموزش نصب ویندوز 10

 

خوب هم اکنون به آموزش نصب ویندوز ۱۰ می پردازیم :

۱ – بعد از بوت شدن از طریق سی دی یا فلش باید کمی صبر کنید تا وارد مراحل نصب شوید و با عکس زیر مواجه می شوید. که باید روی Next کلیک کنید.

 

۲ – مانند عکس زیر روی نوشته Install Now کلیک کنید.

 

۳ – در این مرحله بستگی به نوع سی دی یا فلش شما با صفحه وارد کردن لایسنس ویندوز ۱۰ روبرو می شوید که دو حالت دارد :

الف – شما سریال ویندوز دارید در این صورت سریال را وارد کنید و روی Next کلیک کنید .و بقیه مراحل نصب را دنبال کنید.

ب – شما لایسنس ویندوز را ندارید ، در این حالت روی Skip یا I don’t have a product key  کلیک کنید و بقیه مراحل نصب را دنبال کنید.

 

۴ – در این مرحله باید نوع ویندوزی که می خواهید نصب کنید را انتخاب کنید ، دقت داشته باشید در برخی از سی دی های ویندوز ۱۰ انواع مختلف ویندوز برای نصب موجود هستش که شما بسته به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کنید پیشنهاد ما به شما نصب نسخه Pro یا Enterprice می باشد. در تصویر زیر ما نسخه Pro را برای نصب انتخاب می کنیم.

 

۵ – در این مرحله مانند عکس زیر تیک I accept the license terms را زده و روی Next کلیک کنید.

 

۶ – در این مرحله روی Custom: Install Windows only (advanced) کلیک کنید. مانند تصویر زیر

 

۷ – در مرحله بعدی باید درایوی که قصد نصب ویندوز ۱۰ را دارید انتخاب کنید ، در عکس زیر ما ویندوز را روی هارد خام که یک درایو داره نصب می کنید ولی برای شما احتمالا ۳-۶ درایو داشته باشید بهتره نصب توی درایو C انجام شود ، برای نصب ویندوز ۱۰ باید ابتدا درایوی که قصد نصب ویندوز را دارید فرمت کنید برای فرمت شما باید درایو را انتخاب کنید  و سپس روی Format کلیک نمایید . در عکس Format را با کادر مشخص کرده ایم. بعد انجام کارهای قید شده روی Next کلیک کنید.

 

۸ – بعد از این مرحله وارد مرحله کپی کردن اطلاعات ویندوز ۱۰ روی هارد دیسک می شوید که باید تا اتمام نصب صبر کنید عکس زیر از محیط مراحل نصب گرفته شده است.

 

۹ – اگر با مرحله ای مانند تصویر زیر مواجه شدید ، یعنی سیستم در حال ریستارت می شود که باید صبر داشته باشید یا روی Restart now کلیک کنید.

 

۱۰ – بعد از این مرحله سیستم ریستارت شده و شما بعد از بالا امدن سیستم لولگوی ویندوز ۱۰ را خواهید دید که بعد از چند دقیقه دوباره ریستارت شده و وارد مراحل نصب نهایی ویندوز ۱۰ می شوید که باید روی Use express settings کلیک کنید ( دقت داشته باشید بهتر است اینترنت خود را قطع کنید و یا به وای فای های پیشنهادی اصلا وصل نشوید ، چون در اینصورت باید اکانت مایکروسافت خودتان را وارد کنید ، البته اگر اکانت مایکروسافت دارید مشکلی نیست و اینترنت را وصل کنید )

 

۱۱ – اگر با عکس زیر مواجه شدید صبر کنید تا این مرحله به پایان برسد.

 

۱۲ – در صورت مواجه شدن با صفحه ای مانند عکس زیر اگر اکانت مایکروسافت دارید آن را وارد کنید و سپس روی Next کلیک کنید و در غیر اینصورت یک اکانت الکی وارد کرده و سپس مانند تصویر زیر روی continue without a Microsoft account کلیک نمایید.

 

 

 

۱۳ – در صورت مواجه شدن با عکس زیر روی Create a local account کلیک نمایید مانند تصویر زیر :

 

۱۴ – در مرحله بعد باید نام کامپیوتر خودتان را وارد نمایید ، در بخش Username نام کامپیوتر دلخواه را وارد کنید و اگر قصد گذاشتن پسورد را دارید قسمت های Password و Re Password و Password hint را وارد کنید در غیر اینصورت این قسمت را پر نکنید. و سپس روی Finish کلیک کنید.

 

نکته : در صورتی که اکانت مایکروسافت معرفی کرده اید مراحل ۱۳ و ۱۴ را نخواهید دید و وارد ویندوز می شوید.

۱۵- تبریک میگوییم و اکنون ویندوز ۱۰ شما نصب و آماده استفاده می باشد.

 

 

 

 

 

 

فصل پنجم

معرفی نرم افزار های کاربردی و سازگار به ویندوز 10

 

 

 

ما در این تحقیق قصد داریم که 3 نرم افزار مفید را برای استفاده از ویندوز 10 معرفی کنیم . ویندوز 10 به علت اینکه هوشمند است یک سری قابلیت ها را دارا است و برخی از نرم افزار های کاربردی در آن گنجانده شده است ولی برخی از نرم افزار ها در آن نیست و باید خودمان به فکر باشیم .

اولین نرم افزار کاربردی که برای همه کامپیوتر ها الزامی است یک آنتی ویروس خوب است که بتواند فایل های ویندوزی را حفظ کند و از ورود ویروس ها برای خراب کاری جلوگیری کند . ویندوز 10 خود یک دیوار آتشین و آنتی ویروس خود شرکت مایکروسافت را دارا است ولی این آنتی ویروس از ضریب امنیتی خوبی برخوردار نیست و همین موضوع باعث می شود که به فکر یک آنتی ویروس بیافتید .

پیشنهاد ما آنتی ویروس اسمارت سکورتی شرکت نود هست ، این نرم افزار هم آنتی ویروس است و هم یک محافظ اینترنت و با حجم کمی که دارد یک آنتی ویروس نتعارف است و چون سری های جدید آن هوشمند است کاملا با ویندوز 10 سازگاری دارد پس اگر خواستید آنتی ویروس نصب کنید حتما اول این آنتی ویروس مخصوصا ورژن های 8 و 9 آن را در نظر داشته باشید .

 

دومین نرم افزار کاربردی نرم افزار آفیس است . این نرم افزار برای ثبت اسناد نوشتاری و ویرایش آنها به کار می رود و محبوب تری نرم افزار ویراستار اسناد نوشتاری است که در چندین ورژن تا به حال انتشار یافته و به ما در ثبت و ویرایش اسناد کمک بزرگی می کند .

 پیشنهاد ما استفاده از ورژن 2013 این محصول است ، ولی شاید با خود بگویید که چرا از ورژن 2016 این محصول استفاده نکنیم ؟ ورژن 2013 با ورژن 2016 یکی است فقط مقداری محیط کاربری تغییر کرده و آفیس 2016 برای محاسبات ریاضیاتی قدرتمند تر شده است پس اگر دانش جو نیستید و یا کاری با علم ریاضیات ندارید بهتر است که همان آفیس 2013 را نصب نمایید .

 

سومین نرم افزار پیشنهادی ما نرم افزاری هوشمند است که نوعی پاک کننده ویندوز است و ویندوز را از شر فایل های مخرب پاک می کند ، نرم افزار ادونس سیستم کار است (Advanced SystemCare 9 ) .

این نرم افزار قابلیت رسیدگی به خطا های سیستم و رفع آنها را دارد و می تواند تاثیر بسیار زیادی در سر پا ماندن و مفید کار کردن ویندوز داشته باشد .

ورژن نهم این نرم افزار دارای قابلیت های ویژه ای از جمله تعمییر دستور ریجستری ، پاک کردن فایل های مخرب و محافظت از رم سیستم است که خود یک دستیار هوشمند دیگر برای این ویندوز هوشمند است .

 

 

نتیجه گیری

اگر مقداری با خود فکر کنیم می بینیم که ویندوز 10 از هر لحاظ در بهترین سطح قرار دارد و باتمام لوازم الکترونیکی دیجیتال سازگاری دارد ، از تمام نسخه ها بهتر و هوشمند تر است قابلیت های را دارا است که در هیچ سیستم عاملی تا به حال نبوده .

موقعی که می بینیم این ویندوز داری سطح مطلوب کارایی و داری قدرتی مثال زدنی است پس چرا نباید از این سیستم عامل استفاده کنیم ؟

این سیستم عامل دارای ویژگی های کاربردی مثل یک صفحه تنظیمات اختصاصی و یک هوش مصنوعی هوشمند است و از همه مهم تر برای نصب آن نیازی به ارتقا سیستم نداریم پس چرا نباید از این سیستم عامل استفاده کنیم ؟ استفاده از این سیستم عامل به علت کارایی هایش در حال توسعه است و شرکت مایکروسافت اعلام کرده که در دو سال آینده نیمی از کاربران از این سیستم هوشمند استفاده می کنند پس چه بهتر است ما هم یکی از این کابران باشیم و خود را با دنیای یه روز هوشمند اطراف متابقت بدهیم .

امید وارم که اطلاعات کافی را در این پژوهش به شما داده باشم و اگر جایی کم کاری کرده ایم در  وبلاگ مربوطه بتوانیم این کم کاری را جبران کنیم .

لینک های مفید :

لینک دانلود نسخه نهایی ویندوز 10 : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwifi7mK4ZTRAhXQzRoKHVaoCwwQFggiMAE&url=http%3A%2F%2Fp30download.com%2Ffa%2Fentry%2F59849%2F%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25AF-windows-10-professional-home-rtm-&usg=AFQjCNFoIRVRqZJyz5vBL-LnCo8lOnI-Ag&bvm=bv.142059868,d.d24

 

لینک آموزش تصوریری نصب ویندوز 10 : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0ahUKEwjg_qH_5JTRAhVpK8AKHdSxBrEQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Flearn.patoghu.com%2Flearning-android%2F%25D8%25A2%25D9%2585%25D9%2588%25D8%25B2%25D8%25B4-%25D8%25AA%25D8%25B5%25D9%2588%25DB%258C%25D8%25B1%25DB%258C-%25D9%2586%25D8%25B5%25D8%25A8-%25D9%2588%25DB%258C%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2588%25D8%25B2-10-how-install-windows%2F&usg=AFQjCNH43jBkDRmvhEMhjqQkutHFCyPyDQ&bvm=bv.142059868,d.d24

 

لینک دانلود نرم افزار ادونس سیستم کار : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwin3pG745TRAhWFfRoKHSUzC8cQFggjMAE&url=http%3A%2F%2Fp30download.com%2Ffa%2Fentry%2F1620%2F&usg=AFQjCNEHFNAc5EVW-rIwC5FpeIknKeZhBw&bvm=bv.142059868,d.d24

 

لینک دانلود افیس 2013 : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiOw7HH45TRAhVEahoKHXUaB_wQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fp30download.com%2Ffa%2Fentry%2F39455%2F%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9%2586%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25AF-microsoft-office-2013-sp1-profess&usg=AFQjCNHy78ZzasDVoGWG1WufK5oa3dqFKg&bvm=bv.142059868,d.d24

 

لینک دانلود آنتی ویروس اسمارت سکورتی : https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjtz-nZ45TRAhVD2RoKHa5KDukQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fp30download.com%2Ffa%2Fentry%2F54990%2F&usg=AFQjCNGpsvAaXGeAyRodnCcQFjTTxBwgjA&bvm=bv.142059868,d.d24

 

وبلاگ:  http://windows10iha.blogfa.com

 

توجه !!!!!

تمامی لینک های از بهترین سایت مرجع دانلود نرم افزار ایرانی داده شده است و می توانید با اطمینان خاطر تمام از نرم افزار ها و امکانات این سایت بهره ببرید 

 

 

 

منابع :

 

 

اطلاعات و تجربیات شخصی

سایت های معتبر مربوطه

بخش اطلاع رسانی شرکت مایکروسافت

 

ورود به کانال تلگرام